فرهنگ لغات جانورشناسی بی مهرگان

  • بی‌مهرگان بیش از 90 درصد از کل جانداران کرۀ زمین را تشکیل می‌دهند و شامل جانورانی هستند که فاقد اسکلت داخلی و مهره و دارای ساختارهای غضروفی هستند. بی‌مهرگان انواع مختلفی دارند که مهم‌ترین آن‌ها شامل اسفنج‌ها، کیسه‌تنان، کرم‌ها، نرم‌تنان (آمفی‌نوراها، اسکافوپودها، گاستروپودها، سفالوپودها و دوکفه‌ای‌ها)، بندپایان (حشرات، عنکبوتیان، سخت‌پوستان و هزارپایان)، خارپوستان، براکیوپودها و بریوزوآهاست.
    علم جانورشناسی یکی از گرایش‌های بین‌رشته‌ای است که به‌طور هم‌زمان موردتوجه محققان زمین‌شناسی (به‌ویژه متخصصان دیرینه‌شناسی) و زیست‌شناسی قرار گرفته است. کتاب حاضر درواقع پلی ارتباطی میان استادان و دانشجویان دو رشتۀ مزبور است.  
    در این کتاب بهترین معادلات و جملات فارسی برای واژه‌های انگلیسی (حدود 10000 واژه) استفاده شده و راهنمای خوبی برای درک لغات، مفاهیم و مقالات تخصصی در دو رشتۀ مزبور است. علاوه‌براین، کاربرد اصلی هر واژه در داخل دو پرانتز آمده است. برای مثال واژۀ Radula (نرم‌تنان) به معنی کاربرد این لغت در شاخه‌تنان است. کتاب حاضر می‌تواند در ترجمۀ متون انگلیسی و به‌ویژه در معادل‌یابی واژگان انگلیسی برای دانشجویان، استادان، محققان و نیز کلیۀ علاقه‌مندان به پژوهش در زمینۀ دانش جانورشناسی بی‌مهرگان کمک شایانی نماید.

  • بی مهرگان -- واژه نامه ها -- انگلیسی
    زبان انگلیسی-- واژه نامه ها-- فارسی

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
    754   دفعه